Seachem Flourish 100ml
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Novinka

Seachem Flourish 100ml

Komplexné hnojivo pre akvarijné rastliny obsahujúce široké spektrum látok potrebných pre zdravý rast akváriových rastlín

7,60 € (s DPH) (76,00 € 1l) 6,33 € (bez DPH)
S DPH
check Skladom
Bezpečná online platba kartou alebo platobnými tlačidlami všetkých bánk
Doručenie kuriérom DPD pre každú objednávku od 4,50€
Popis

Seachem Flourish je komplexné hnojivo pre akvarijné rastliny obsahujúce široké spektrum látok potrebných pre zdravý rast akváriových rastlín. Toto hnojivo neobsahuje nitráty a fosfáty. Ak Vaše akvárium trpí nedostatkom dusičnanov a fosforečnanov z dôvodu nedostatku rýb, odporúčame samostatné prihnojovanie hnojivom, ktoré obsahuje iba nitráty a fosfáty.

Prečo je Seach Flourish iný oproti konkurenčným hnojivám?

1) Výrazne najlacnejšie na trhu z dôvodu extrémne vysokej koncentrovanosti!

Odporúčané dávkovanie je 5 ml na 250 l vody týždenne. Napr. EasyLife profito sa však dávkuje v množstve 10 ml na 100 litrov akvarijnej vody. Za rok teda spotrebujete na 300 litrové akvárium 1620 ml Profita, ale iba 324 ml Seach Flourish! Stačí Vám teda 5x menší objem hnojiva ročne!

2) Podstatne lepšie využitie železa rastlinami

Dodáva železo vo forme Fe2 + čo je výhodnejšie ako železo chelátované EDTA, ktoré je vo forme Fe3 +. Rastliny totiž preferujú železo Fe2 +. Z tohto dôvodu je tento prípravok oproti všetkým ostatným na trhu ďaleko vhodnejšie. Prevod železa z formy Fe3 + do Fe2 +, ktorá je pre nich najlepšie stráviteľná totiž vyžaduje ich dodatočný výdaj energie, čo rastliny oslabuje.

Toho je docielené pomocou použitia tzv. Ferrous gluconate a nie chelátu EDTA, ktoré obsahujú bežné hnojivá.

3) Pri odporúčanom dávkovaní nedôjde k prehnojeniu

Odporúčané dávky sú vypočítané tak, aby nemohlo dôjsť k prehnojeniu. Z tohto dôvodu hnojivo neobsahuje nitráty a fosfáty, ktoré je podľa výrobcu vhodnejšie dodávať v samostatnom hnojive podľa potreby.

Obsahuje všetky dôležité látky pre výživu rastlín ako železo (0,32%), vápnik, horčík, draslík, mangán, molybdén a ďalšie.

Dávkovanie:


Dávkujte 5 ml (1 viečko) na 250 l vody raz týždenne. V husto zarastených akváriách možné dávku zdvojnásobiť. Po otvorení sa odporúča udržiavať hnojivo v chlade, nie je to však nevyhnutné.

 

Tabuľka dát
0.13 kg
10 položky