WormUp chrumkavé červíky cesnak 80g
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

WormUp chrumkavé červíky cesnak 80g

Jedlé červíky s príchuťou cesnaku

Bezpečná online platba kartou alebo platobnými tlačidlami všetkých bánk
Doručenie kuriérom DPD pre každú objednávku od 5€
Popis

Cesnak je jedno z najtradičnejších českých korení, ktoré dodá každému jedlu šmrnc. Keď spojíte netradičné jedlo z hmyzu a tradičný cesnak, vznikne skvelá kombinácia s ambíciou natrvalo sa usadiť v každej kuchyni.

Korenie

Chrumkavé červíky s cesnakom boli jedne z prvých produktov z jedlého hmyzu, ktoré firma WormUp začala vyrábať. K netradičnej pochúťke z hmyzu bol zámer dodať tradičné a obľúbené korenie. Od tej doby sú chrumkavé červíky s cesnakom najobľúbenejšou variantou hmyzích výrobkov

Výhody

Chrumkavé červíky majú až 50% kvalitných bielkovín a 30% nenasytených mastných kyselín. Sú bez cukru, hormonov a éčok. Svojou chuťou prekvapie nie jedného odporcu. Stačí len nabrať odvahu a ochutnať.

Použitie

Chrumkavé červíky sú pripravené k servírovaniu, takže ich stačí nasypať do misky a jesť. Môžete však aj okoreniť všedné jedlá, ako napr. rizoto, pizzu, špagety, puding, krupicu a veľa iného.

Ak chcete zaujať na párty, doneste WormUp chrumkavé červíky na párty či večierok s priateľmi

- originálny darček, ktorým najprv zrejme vydesíte, ale potom príjemne prekvapíte skvelou chuťou.

- pre svoj obsah bielkovín a nenasytených tukov sú červíky skvelá desiata pre malé aj veľké, alebo kedykoľvek na vás príde chuť. Hlavne deti červíky milujú

Ako sa červíky pripravujú

Červíky pochádzajú z českého chovu. Pred ich spracovaním prechádzajú niekoľkodennou hladovkou, aby sa dôkladne očistili. Potom sa krátko varia, sušia a nakoniec okorenia. Všetko sa robí s maximálnou pozornosťou na kvalitu a zachovaniu výživových hodnôt.

Kde sa červíky chovajú

Firma WormUp nakupuje larvy červíkov z certifikovanej farmy na Morave, ktorá spĺňa všetky hygienické požiadavky. Chovajú sa v plastových prepravkách s obilným šrotom. Čas od času je im dodaná čerstvá zelenina ako zdroj vody. Chov je veľmi suchý, čistý a dôkladne vetraný.

Zaujímavosťou je, že podľa legislatívy spadá jedlý hmyz do kategórie hospodárskych zvierat. S ohľadom na to je hmyz najčistejšie chované i spracované hospodárske zviera. Na jeho chov sa spotrebuje mnohonásobne menej vody, krmiva aj pôdy, než je to v prípade iných hospodárskych zvierat.

Trvanlivosť

Minimálne trvanlivosť červíkov je: 2 roky od dátumu výroby

Zloženie

Larvy tenebrio molitor 96,7%, alergen kôrovce, soľ 2%, cesnak 1,3%.

Výživové údaje na 100g

Energetická hodnota...........2356kJ/563 kcal

Tuky (mastné kyseliny)........40 g

- z toho nasytené.................9,3g

- mononenasytené................21g

- polynenasytené .................10g

Sacharidy................................2,8g

- z toho cukry.......................0 g

Bielkoviny.............................48 g

Soľ........................................2,7g

Tabuľka dát
0.08 kg