WormUp chrumkavé červíky so soľou 20g
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

WormUp chrumkavé červíky so soľou 20g

Jedlé červíky so soľou

Bezpečná online platba kartou alebo platobnými tlačidlami všetkých bánk
Doručenie kuriérom DPD pre každú objednávku od 5€
Popis

Chrumkavé červíky so soľou sú tou najjemnejšou variantou z ponuky. Skvelá pochúťka pre deti aj pre tých, ktorí majú radi čisté chute.

Môžete tak cítiť najčistejšiu chuť sušených pochúťok z hmyzu, ktorú vám neprekryje žiadne iné korenie. Celých 98% červov a soľ. Nič viac. Žiadne konzervanty, dochucovadla, iba čistá chuť.

Korenie

Červíky so soľou sú najlepšou formou, ako si môžete vychutnať čistú chuť červov. V tejto kombinácii ucítite skvelú chuť mono a polynenasytených tukov spojenú s chuťou bielkoviny, ktorá je tak príjemná našim chuťovým pohárikom. Všetko je len ľahko počiarknuté štipkou soli, ktorá všetky chute podčiarke a zvýrazní. Fajnšmejkri prirovnávajú chrumkavé červíky so soľou k praženým orieškom.

Výhody

Chrumkavé červíky majú až 50% kvalitných bielkovín a 30% nenasytených mastných kyselín. Sú bez cukru, hormonov a éčok. Svojou chuťou prekvapie nie jedného odporcu. Stačí len nabrať odvahu a ochutnať.

Použitie

Chrumkavé červíky sú pripravené k servírovaniu, takže ich stačí otvoriť a jesť. Môžete však aj okoreniť všedné jedlá, ako napr. rizoto, pizzu, špagety, puding, krupicu alebo aj použiť miesto krutónov do polievky.

Ak chcete zaujať na párty, doneste WormUp chrumkavé červíky na párty či večierok s priateľmi

- originálny darček, ktorým najprv zrejme vydesíte, ale potom príjemne prekvapíte skvelou chuťou.

- pre svoj obsah bielkovín a nenasytených tukov sú červíky skvelá desiata pre malé aj veľké, alebo kedykoľvek na vás príde chuť. Hlavne deti červíky milujú

Ako sa červíky pripravujú

Červíky pochádzajú z českého chovu. Pred ich spracovaním prechádzajú niekoľkodennou hladovkou, aby sa dôkladne očistili. Potom sa krátko varia, sušia a nakoniec okorenia. Všetko sa robí s maximálnou pozornosťou na kvalitu a zachovaniu výživových hodnôt.

Kde sa červíky chovajú

Firma WormUp nakupuje larvy červíkov z certifikovanej farmy na Morave, ktorá spĺňa všetky hygienické požiadavky. Chovajú sa v plastových prepravkách s obilným šrotom. Čas od času je im dodaná čerstvá zelenina ako zdroj vody. Chov je veľmi suchý, čistý a dôkladne vetraný.

Zaujímavosťou je, že podľa legislatívy spadá jedlý hmyz do kategórie hospodárskych zvierat. S ohľadom na to je hmyz najčistejšie chované i spracované hospodárske zviera. Na jeho chov sa spotrebuje mnohonásobne menej vody, krmiva aj pôdy, než je to v prípade iných hospodárskych zvierat.

Trvanlivosť

Minimálne trvanlivosť červíkov je: 2 roky od dátumu výroby

Zloženie

Larvy tenebrio molitor 96,7%, alergen kôrovce, soľ 2%, cesnak 1,3%.

Výživové údaje na 100g

Energetická hodnota...........2356kJ/563 kcal

Tuky (mastné kyseliny)........40 g

- z toho nasytené.................9,3g

- mononenasytené................21g

- polynenasytené .................10g

Sacharidy................................2,8g

- z toho cukry.......................0 g

Bielkoviny.............................48 g

Soľ........................................2,7g

Tabuľka dát
0.02 kg