WormUp chrumkavé červíky so slanou škoricou 80g
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

WormUp chrumkavé červíky so slanou škoricou 80g

Jedlé červíky so slanou škoricou

Bezpečná online platba kartou alebo platobnými tlačidlami všetkých bánk
Doručenie kuriérom DPD pre každú objednávku od 5€
Popis

Chrumkavé červíky so slanou škoricou sú skutočnou delikatesou, ktorá vás rozhodne nenechá v kľude. Kombinácia sušených červíkov, soli a štipky cukru vám rozohrá chuťové poháriky a tie vás budp prosiť o ďalšie sústo.

Táto chuť mala byť limitovaná edícia, ale získala si takú obľubu, že sa z nej stal trvalý sortiment.

Obľúbené medzi deťmi

Rovanako ako chrumkavé červíky so soľou, aj červíky so slanou škoricou sú medzi deťmi veľmi obľúbené. Naviac im dodáte zdravé omega 3, omega 6 mastné kyseliny a množstvo bielkovin, ktoré sú dobré pre správny rast.

Korenie

Po mnohých pokusoch firma WormUp došla k výsledku, že chrumkavé červíky sú najlepšie, keď okrem škorice pridajú ešte cukor a soľ. Je to možno prekvapujúca kombinácia, ale keď ju ochutnáte, rozoznejú sa vaše chuťové poháriky a zo začiatku ľahko nesúmernej zmesy chutí sa náhle zmení v dokonalú symfóniu chutí, ktorej podľahnete. Vzápetí zistíte, že sa tej vyladenej chuti nedokážete nabažiť.

Výhody

Chrumkavé červíky majú až 50% kvalitných bielkovín a 30% nenasytených mastných kyselín. Sú bez cukru, hormonov a éčok. Svojou chuťou prekvapie nie jedného odporcu. Stačí len nabrať odvahu a ochutnať.

Použitie

Chrumkavé červíky sú pripravené k servírovaniu, takže ich stačí otvoriť a jesť. Môžete však aj okoreniť všedné jedlá, ako napr. rizoto, pizzu, špagety, puding, krupicu alebo aj použiť miesto krutónov do polievky.

Ak chcete zaujať na párty, doneste WormUp chrumkavé červíky na párty či večierok s priateľmi

- originálny darček, ktorým najprv zrejme vydesíte, ale potom príjemne prekvapíte skvelou chuťou.

- pre svoj obsah bielkovín a nenasytených tukov sú červíky skvelá desiata pre malé aj veľké, alebo kedykoľvek na vás príde chuť. Hlavne deti červíky milujú

Ako sa červíky pripravujú

Červíky pochádzajú z českého chovu. Pred ich spracovaním prechádzajú niekoľkodennou hladovkou, aby sa dôkladne očistili. Potom sa krátko varia, sušia a nakoniec okorenia. Všetko sa robí s maximálnou pozornosťou na kvalitu a zachovaniu výživových hodnôt.

Kde sa červíky chovajú

Firma WormUp nakupuje larvy červíkov z certifikovanej farmy na Morave, ktorá spĺňa všetky hygienické požiadavky. Chovajú sa v plastových prepravkách s obilným šrotom. Čas od času je im dodaná čerstvá zelenina ako zdroj vody. Chov je veľmi suchý, čistý a dôkladne vetraný.

Zaujímavosťou je, že podľa legislatívy spadá jedlý hmyz do kategórie hospodárskych zvierat. S ohľadom na to je hmyz najčistejšie chované i spracované hospodárske zviera. Na jeho chov sa spotrebuje mnohonásobne menej vody, krmiva aj pôdy, než je to v prípade iných hospodárskych zvierat.

Trvanlivosť

Minimálne trvanlivosť červíkov je: 2 roky od dátumu výroby

Zloženie

Larvy tenebrio molitor 96,7%, alergen kôrovce, soľ 2%, cesnak 1,3%.

Výživové údaje na 100g

Energetická hodnota...........2356kJ/563 kcal

Tuky (mastné kyseliny)........40 g

- z toho nasytené.................9,3g

- mononenasytené................21g

- polynenasytené .................10g

Sacharidy................................2,8g

- z toho cukry.......................0 g

Bielkoviny.............................48 g

Soľ........................................2,7g

Tabuľka dát
0.08 kg