Seachem Alerts Combo Pack
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Seachem Alerts Combo Pack

Sada dvoch základných testov pre akvárium. Obsahuje Seachem pH Alert a Seachem Ammonia Alert

Bezpečná online platba kartou alebo platobnými tlačidlami všetkých bánk
Doručenie kuriérom DPD pre každú objednávku od 5€
Popis

Seachem pH Alert:

- test, ktorý stačí prilepiť na sklo akvária a budete konštantne upozorňovaný na aktuálnu hodnotu pH v akváriu. Je to umožnené vďaka senzorom v ňm, ktorý bol vyvinutý priamo v laboratóriách Seachem. Farba na ňom sa bude meniť v závislosti na pH v akváriu. Rozsah merania je 5,4-8,0. Nie je nutné už používať žiadne skúmavky alebo testovacie prúžky. Použitie iba v sladkovodných akváriách.

Návod na použitie: Test umiestnite na akékoľvek miesto na skle. Pri prvom použití počkajte 30min. Následne test bude meniť svoju farbu behom 10min po zmene pH v akváriu.

Vyhnite sa kontaktu prstov so senzorom, nakoľko mastnota z prstov môže narušiť presnosť ukazovateľa. Na čistenie nepoužívajte mydlo alebo bielidlá, či ostré predmety. Pre maximálnu presnosť by ste mali test odčítavať pri dennom svetle.

Seachem Ammonia Alert:

- test stačí nalepiť do akvária a máte neustále pod dohľadom koncentráciu voľného, toxického čpavku v akváriu. Podľa farby na teste od žltej, zelené do modrej viete ľahko zistiť aktuálnu koncentráciu voľného čpavku v akváriu. Použitie je veľmi jednoduché a nie je už potreba použivať zložité testy so skúmavkami. Detekuje aj koncentráciu menšiu než 0,05mg/l. V akváriu funguje celý rok. Vhodný pre sladkovodné aj morské akvária.

Pokiaľ nie je čpavok v akváriu prítomný, je farba testu žltá až veľmi slabo zelená. Novo zakúpený senzor je na suchu, a preto ukazuje zelenú farbu. Po niekoľkých dňoch vo vode začne ukazovať korektné hodnoty. Senzor detekuje zvýšené hodnoty čpavku do cca 15min. Zníženie hodnôž čpavku detekuje za cca 4hodiny.

Tento test nemá konkurenciu a jeho dĺžka funkcie je úžasný 1 rok. Je malý, neruší pri pohľade do akvária.

Návod na použitie:

Pokiaľ hodnota voľného čpavku v akváriu dosiahne 0,02mg/l, začne sa farba testu meniť zo žltej na svetlo zelenú. Jedná sa o voľný čpavok, nie o ten v ionizovanej forme. Práve voľný čpavok je pre akvárium toxický. Koncentrácia 0,02mg/l voľného čpavku odpovedá koncentrácii 0,25mg/l voľného čpavku s ionizovaným (celkovým) čpavkom pri pH 8,3 v morskej vode. Pri pH 7,0 v sladkovodnej vode toto odpovedá 3,6mg/l celkového čpavku. Svetlo zelená farba s nápisom ALERT indikuje koncentráciu voľného čpavku 0,05mg/l. Alert znamená ostražitý. Zelená farba ALARM ukazuje 0,2mg/l voľného čpavku a modrá hodnota TOXIC ukazuje toxickú hodnotu 0,5mg/l.

Koncentráciu ALERT dokážu akvarijné živočíchy tolerovať niekoľko dní, ALARM iba pár dní (v závislosti na citlivosti rýb) a Toxic znamená rýchle dusenie. Ako prvú pomoc použite Seachem Prime alebo Seachem AmGuard.

Údržba:

Nie je požadovaná žiadna špeciálna údržba. Stačí senzor čistiť mäkkou hubkou na riasy. Nechytajte senzor prstami, mastnotaz nich môže senzor poškodiť.

 

Tabuľka dát
0.10 kg